Hírek

Változás!

A Káplár Miklós utcai telephelyünk telefonszáma megváltozott.

Az iskola elérhető a: +36 30 769 0521 -es telefonszámon.


 

Támogatókat keresünk

A kárpátaljai magyar iskola, a Derceni Középiskola felújítására 1.000.000 Ft adományt sikerült összegyűjtenünk. 
Tekintettel arra, hogy az nevezett iskola tervezett felújítása 2.500.000 Ft összegbe kerül és az adományokon kívül más forrásból ezt megvalósítani nem tudják, várjuk a további szíves adományokat a Bocskai Alapítvány számára (az Alapítvány adószáma: 19124801-1-09), a közleményben feltüntetve: kárpátaljai, derceni adomány.

 


Olvasópályázati sikerek!

A Kertész László Városi Könyvtár “Nyári olvasópályázatán” 29 diákunk vett részt.

Közülük 11 fő lett díjazott.

1-2. osztályos kategóriában:

  • I. helyezett (holtverseny): – Diószegi Márk 
                                                    – Fesető Virág
  • II. helyezett:                         – Rab Boglárka
  • III. helyezett:                        – Csóka Mira

3-4. osztályos kategóriában:

  • I. helyezett:                            – Nagy Lilien
  • II. helyezett (holtverseny): – Fazekas Szonja
                                                      – Iváncsó Regina
                                                      – Tóth Nóra
  • III. helyezett (holtverseny): – Bodai Boglárka Fanni 
                                                       – Fesető Dávid
                                                       – Szekeres Zsófia

Különdíjas: Bíró Barna

Gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 


BOLDOG ISKOLA

A Jobb Veled a Világ Alapítvány által szervezett Boldog Iskolai szakmai napon Bagdi Bella, az alapítvány elnöke átadta iskolánknak a Boldog Iskola oklevelet és azt a pozitív pszichológia tudományos kutatásaira épülő szakmai csomagot, amely segítségével az osztályfőnökök szakszerű Boldogságórákat tarthatnak osztályuk számára. 
A szakmai napon a Boldogságprogram fővédnöke, Prof. Dr. Bagdy Emőke klinikai szakpszichológus és a Boldogság Intézet tudományos szakpszichológusa, Prof. Dr. Oláh Attila is felszólalt.
A rendezvényen Diószeginé Kollár Enikő és Molnárné Hegedűs Ibolya pedagógusok képviselték az iskolánkat.

 

 


Bűvösvölgyben, a médiatudatosságra nevelés terepén jártak végzőseink

A Bűvösvölgy foglalkozásai öt témát ölelnek fel, melyek a reklám, az írott sajtó, a rádió, az internet/mobilkommunikáció, a TV és hírműsorok.

Nagyon népszerű volt a diákok körében a filmes foglalkozás, ahol megtapasztalhatták, hogyan áll össze egy film, és kipróbálhatták magukat a legfontosabb szerepkörökben. A hírekkel foglalkozó programon riportot, felkonfot, narrációt, interjút készíthettek. A nap folyamán reklámfilmben is szerepelhettek, és a sok nevetés, izgalom mellett komolyabb téma is terítékre került, az internet veszélyeiről beszélgettek. A diákok a tartalmas, élménydús, szórakoztató nap végén saját szerkesztésű újsággal térhettek haza.

Azt sajnálták, hogy idő híján nem sikerült minden csoportnak az összes témával megismerkedni, így szívesen visszamennének.

További képek: iskolánk facebook oldalán.

 

 


Rab Boglárka 2.b osztályos tanuló a Kertész László Városi Könyvtár Betűfaló vakáció nyári olvasópályázatán II. helyezést ért el.

 


A Kertész László Városi Könyvtár nyári olvasónapló pályázatán Diószegi Márk 3.a és Fesető Virág 3.a osztályos tanulók I. helyezést értek el, Bíró Barna 3.a osztályos tanuló különdíjas lett.

 

Gratulálunk!


ARANYDIPLOMA

 Nyíregyházi Egyetem Tanévnyitó Ünnepi Szenátusi Ülésén vette át iskolánk egykori pedagógusa, Tardi Márton címzetes igazgató.

TM

TM2


 

„HAJDÚBÖSZÖRMÉNY IFJÚ MŰVÉSZE” 

Péter Bence  zeneszerző

Gratulálunk iskolánk egykori tanítványának és további sikereket kívánunk!

Bence


Polgármesteri elismerő oklevél – Debreczeni Gréta népdalénekes

Gratulálunk iskolánk egykori tanítványának és további sikereket kívánunk!

 

DGréta22

DGréta1

 

Polgármesteri elismerő oklevél – Takácsné Bíró Zsuzsa tanárnő 

Gratulálunk és további sikereket kívánunk!
 


 


MEGHÍVÓ!

2017. szept. 25-én (hétfőn) 16:30-tól fogadóóra; 17:30-tól szülői értekezlet – az alsósoknak.
Szept. 26-án (kedden) 16:30-tól fogadóóra; 17:30-tól szülői értekezlet – a felsősöknek.

szuloiertekezl
Szeretettel várunk minden érdeklődő Szülőt!


 ACCOR csoport adománya

ACCOR


20 éves osztálytalálkozó

A 26 fős 8. c osztályból 18-an vettek részt a jó hangulatban telt összejövetelen.
Ülő sor: Varga Eszter, Bakó Vera, Viszoki Nóra, Veress Hajnalka, Üregi Éva (osztályfőnök), Győrfi Viktória, Tóth Katalin, Bagoly Magdolna, Mátyus Anita, Konyári Katalin, Papp Nelli.
Álló sor: Nagy Imre, Fehér Gergely, Nagy Dániel, Szabó Andrea, Szolyka Tamás, Bíró Zoltán, Szabó István, Abari Attila.

UEGIEVA


A Földművelésügyi Minisztérium TE SZEDD! akciója

Ökoiskola címet elnyert intézményünk tanulói is csatlakoztak a kezdeményezéshez, amellyel közel 2 m3 hátrahagyott háztartási és mezőgazdasági hulladékot gyűjtöttek össze a Tócó-völgy helyi jelentőségű természetvédelmi terület Debrecen -Józsa – Zelemér közötti szakaszán.

2017_09_16_8706_TeSzedd20170916_14323720170916_14331420170916_14351320170916_143801IMG_8100_TeSzedd


Papírgyűjtés – 2017

Köszönettel tartozunk minden közreműködőnek az eredményes papírgyűjtésünkért!
DSCF4423DSCF4492DSCF4495
További képek az iskolai facebook-os oldalon.

 

 


Hetedikeseink ünnepi műsora

 

Büszkék vagyunk hetedikeseinkre, akik Bocskai nevéhez méltóan adtak műsort 2017. szeptember 11-én a fejedelem szobrának koszorúzásánál. 

A bihari ispánról szóló történetet tánccal díszítették, szólót énekelt Debreczeni Csaba, 7. b osztályos tanuló, felkészítette Kissné Kőszeghy Mariann tanárnő, csörgődobon a Hajdúböszörményi Bartók Béla Zenei Alapfokú Művészeti Iskolából Tanyi Péter tanár úr, gitáron Kapitány József tanár úr  kísérte. Az ünnepi beszédet Kiss Antal igazgató úr mondta.

A műsort összeállította és betanította Takácsné Bíró Zsuzsa tanárnő.

12456789101112

 


 

Antal Ádám 3.a
VII.Ózdi Triatlon Verseny

IMG_9641


 

 

A XIX. Hajdú Futáson, ami egyben a III. “Szeresd a várost” futóverseny 

A XIX. Hajdú Futáson, ami egyben a III. “Szeresd a várost” futóverseny is, arany érmet szerzett:
– Lovas Bertold 4.b
– Lovas Bernadett 8.a
– Szolnoki Gergő 8.b
Ezüst érmes:
– Gém Réka 1. b
– Kozma Donát 1.b
– Szabó Lili 2.c
– Antal Ádám 3.a
Bronz érmes:
– Bodolai Blanka 2.c
– Orosz Anna 4.b
– Kunkli Veronika 6.a
5×800-as váltófutásban Lovas Bernadett (8.a) arany érmet szerzett.
Gratulálunk a versenyzőknek!

DSCN7937DSCN7944DSCN7942DSCN7947  IMG_9642   fut2

Gratulálunk a versenyzőknek!

 

 


EURÓPAIMOBILITÁSHÉT

170914103516_0001

 


XIX. Hajdúfutás

44

 


Papírgyűjtés

2017. szept. 05-én (kedden) 07:30 – 16:30 között lehet leadni az Iskola utcán elhelyezett konténernél, amelyet már lehet és érdemes kötegelni.  🙂
papirgyujt

 


Tisztelettel meghívjuk a 2017. aug. 31-én (csütörtökön) 17 órakor kezdődő tanévnyitó ünnepségünkre, melynek keretében kerül sor az ACCOR Csoport adományának átadására.

2017aug31

 


„Zánkán a Bocskai”

Az Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány jóvoltából iskolánk 42 diákját kísértük el a Balaton mellé Zánkára, ahol egy élményekben gazdag hetet töltöttünk 2017. június 18-ától 23-áig.

A Zánkai Erzsébet-tábor több mint 100 hektáros területe, ahol egyszerre 1600 táborozó fér el, a Káli-medencében, Tihany és Badacsony között helyezkedik el.

Az ott töltött idő alatt valóságos gyermekfesztiváli hangulatban volt részünk az egykori gyermekvárosban. A sport és egészséges életmód, a környezettudatosság, a hagyományőrzés és kézművesség, az önismeret és közösségépítés témájához kapcsolódó színes programok tették változatossá a délelőttjeinket. Délutánonként pedig vártak ránk a vízparti örömök, sétahajózás, sárkányhajózás. Esténként sem unatkoztunk, mert aki bírta energiával, a diszkóban táncolhatott kedvére, sőt megtapasztalhattuk az éjszakai túra varázsát is.

Az együtt töltött hat nap egy életre szóló emlék marad, mely barátságokat erősített meg, segített újakat kialakítani.

A kísérő nevelők: Dobó Margit, Kapusiné Oláh Edit, Molnárné Hegedűs Ibolya,

Szabóné Csorba Erzsébet

DSCF4157DSCF4140DSCF4136DSCF4119

DSCF4116

DSCF4099

DSCF4094

 


Gólyatábor

golya

 


 

TANÉVKEZDŐ INFORMÁCIÓINK

 

FELKÉSZÍTŐK JAVÍTÓVIZSGÁSOKNAK

aug. 24. (csütörtök) 08:00-tól

aug. 25. (péntek) 08:00-tól

JAVÍTÓVIZSGA

aug. 28. (hétfő) 08:00-tól

GÓLYATÁBOR LEENDŐ ELSŐSEINKNEK

aug. 29. (kedd) 08:00-12:00

TANKÖNYVÁTVÉTEL

aug. 28. (hétfő) 08:00-12:00 1 – 2. évfolyam

aug. 28. (hétfő) 14:00-18:00 3 – 4. évfolyam

aug. 29. (kedd) 08:00-12:00 5 – 6. évfolyam

aug. 29. (kedd) 14:00-18:00 7 – 8. évfolyam

aug. 30. (szerda) 14:00-18:00 1 – 8. évfolyam

TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉG

aug. 31. (csütörtök) 17:00-tól

ELSŐ TANÍTÁSI NAP

szept. 01. (péntek)

EBÉDPÉNZ BEFIZETÉSE

szept. 05. (kedd) 07:30 -12:50

szept. 07. (csütörtök) 11:00 – 14:35

 


Adománygyűjtés

Szívesen fogadjuk az alábbi felajánlásokat: füzetek, írószerek, rajzeszközök, tornacsomagok, táskák, társasjátékok (napközis csoportnak), ruhaneműk (ünnepi vagy hétköznapi használatra). Leadhatók aug. 21 – 31. között (munkaidőben), a Központi épületünk portáján, melyet ezúton is köszönünk!

iskkezdes

 


Álláshirdetés

2 fő gyógypedagógus munkakör

A linkre kattintva letölthető

 


Álláshirdetés


Testnevelő tanár munkakör  

A linkre kattintva letölthető

 


Álláshirdetés


Gyógypedagógus munkakör   

A linkre kattintva letölthető


 

Nyári ügyeleti napok

Üregi Éva    2017.07.19   szerda 8-16 óráig

Kiss Antal    2017.08.02   szerda 8-16 óráig

Dobó Margit    2017.08.16   szerda 8-16 óráig


 

Változás!

Utolsó tanítási nap: június 15. (csütörtök)

Tanévzáró ünnepség: június 26. (hétfő) 17 óra

vége

 


A Környezetvédelmi Világnap(június 5.) alkalmából iskolánk diákjai és nevelői zöld felsőt öltöttek.

DSCN6759

 


A képre kattintva további információ jelenik meg! 

 


eletj

A képre kattintva további információ jelenik meg!


A Herman Ottó természetismereti verseny országos fordulója 2017. május 28-án került megrendezésre, a Budapesti Műszaki Egyetemen. 

Iskolánk tanulói az alábbi helyezéseket érték el:
Szabó András (3.a) VIII.
Papp  Veronika(3.a)  IX.
Molnár Virág (4.b) V.
Felkészítő nevelő: Molnárné Hegedűs Ibolya 
 
Venter Ádám (5.a)  II. 
Debreczeni Csaba (6.b) XII. 
Tóth Alina (6.b) XIII.
Uzonyi Zsófia (6.a) XIII.
Felkészítő nevelő: Diószeginé Kollár Enikő

image (4)

 


A Tudásbajnokság országos döntője

 Anyanyelv tantárgyból Rácz Nikolett Nóra 5., Venter Dávid és Vigh Eszter – mindnyájan 1. a osztályos tanulók – 14. helyezést értek el.

Venter Dávid matematikából 11., környezetismeret tantárgyból 17. lett.

DSCN6385[1]

Felkészítő nevelőjük: Lévainé Hasznosi Erika és Sárga Jánosné.

 


 

I. Nyelvészkedők Csapatverseny országos döntőjén a 2. b osztály 2 csapata kimagaslóan szerepelt.

Az „Ütős négyes”-ek az I. helyet szerezték meg.

A csapat tagjai: Szolnoki Zsombor, Nagy Virág Csenge, Biró Zsófi, Lukácsi Eszter.

Az „Aranyos magyarosok” a II. helyen végeztek.

Csapattagok: Nagy Dániel, Dobó Alexandra, Boros Nóra, Kiss Adrienn.
Mindkét csapat 1 pontot veszített a maximális pontszámból, így köztük csak az idő döntött.

DSCN6380[1]

Felkészítő nevelő: Lévainé Hasznosi Katalin

 


Tájékoztató átutalásos étkezési díj fizetésről!

A dokumentumok a linkekre kattintva letölthetőek!

 


A Tudásbajnokság országos döntőjében KÖRNYEZETISMERET tantárgyból Papp Veronika 3. a osztályos tanuló III. helyezést ért el.

DSCN6398

Felkészítő nevelője: Molnárné Hegedűs Ibolya


A Tudásbajnokság megyei fordulóján anyanyelv tantárgyból 1. helyezett Nagy Lilien, 4. Papp Veronika, 6. Fazekas Szonja, 8. Hegedűs Inez, 10. Szabó András, 11. Lovas Bertold, 21. Kálló Lara, 24. Kiss Eszter, 32. Pocsai Dániel 3.a osztályos tanulók.

DSCN6452[1]

Felkészítőjük: Szigeti Éva 


A Tudásbajnokság országos döntőjében ANYANYELV tantárgyból Nagy Lilien 3. a osztályos tanuló V. helyezést ért el. 

DSCN6396[1]

Felkészítője: Szigeti Éva volt.


A Bethlen Gábor Általános Iskola által szervezett 3. osztályos komplex tanulmányi versenyen Kiss Eszter, Nagy Lilien, Papp Veronika 1., Hegedűs Inez, Kozma Norbert, Szabó András 2. helyet értek el csapatban. Mindkét csapat a 3.a osztályban tanul.

DSCN6392[1]

Felkészítőjük: Molnárné Hegedűs Ibolya, Szarvasné Soós Éva, Szigeti Éva


A Bendegúz nyelvÉsz nemzetközi anyanyelvi verseny országos döntőjén 6. helyezett Papp Veronika, 9. helyezett Nagy Lilien. Mindketten a 3.a osztály tanulói.

DSCN6395[1]

Felkészítő nevelő: Szigeti Éva


Országos Elsősegélynyújtó Verseny

Az Ifjúsági Elsősegélynyújtók Országos Egyesülete által szervezett révfülöpi országos elsősegélynyújtó versenyen iskolánk négy fős csapata 4. helyezést ért el.
Csapattagok: Bodnár Anna, Uzonyi Anna, Kovács Kitti és Cserkuti Krisztina.
IMG_1192
Felkészítő nevelő: Diószeginé Kollár Enikő
Gratulálunk!

 


Köszönjük a támogatást!

18425417_1197016033758905_3621771169156422420_n


Határtalanul!

Sikeres pályázathoz kapcsolódó előkészítő órán és előkészítő foglalkozáson vettek részt a hetedikeseink, akik hamarosan indulnak a határon túlra.
viviék
hatartalanul_logo2
További képek iskolánk facebook oldalán

Május 6-án Szegeden a Bendegúz – Nyelvész országos döntőjében Szolnoki Gergő 4.b osztályos tanuló 13. , Molnár Virág 4.b osztályos tanuló 14. helyezést ért el. 

DSCN6372

Tanítójuk: Csóka Imréné


A Középkerti Általános Iskola által szervezett Természet- és környezetvédelmi verseny megyei megmérettetésén iskolánknak mind a három csapata dobogós helyen végzett.

I. helyezett: Pálóczi Petra 8.a, Nagy Kitti 8.b, Kiss Mónika 8.b
II. helyezett: Győri Gréta 7.a, Kathi Réka 7.a, Posta Klaudia 7.a 
III. helyezett: Bugár Dóra, Elek Lilla, Bereczki Aliz 8. b osztályos tanulók.

18403617_1197010837092758_8583456104776087692_n

Felkészítő nevelő: Diószeginé Kollár Enikő tanárnő.

 


Diákparlament

A küldöttek az osztályközösségek javaslatait véleményezték.

18033105_1196977117096130_9222623212389465097_n

DSCN6348

DSCN6347


Iskolánk elsősegélynyújtói május 8-án a Vöröskereszt és Vörös Félhold Mozgalom világnapján bemutató foglalkozást tartottak a 4. évfolyam érdeklődő diákjai számára.

18403288_1193651197428722_803338064277751602_n

 


A Föld napja és a Fenntarthatósági hét alkalmából különböző programokkal hívtuk fel tanulóink figyelmét arra, hogy Földünk védelme mindenki feladata.

18424979_1193270244133484_4536915230514753669_n

18403398_1193273834133125_4003804365590899377_n

18424165_1193274367466405_85026543807846392_n

További képek iskolánk facebook oldalán.

 


Városi versenyek iskolánkban

 

2017. április 28-án hagyományteremtő szándékkal ebben a tanévben rendeztünk először, egy napon városunk alsó és felső tagozatos diákjai számára versenyeket.

Délelőtt az „Észbontogató” matematikaversenyen 1. osztályosok vettek részt, ahol páros munkában dolgoztak a gyerekek. A játékos feladatok elsősorban a logikus gondolkodásra, találékonyságra épültek. 

Az első osztályosok versenyével párhuzamosan zajlott a 4. osztályosok városi komplex tanulmányi versenye. Az iskolákból 3 fős csapatok vetélkedtek. Matematikából, magyar nyelv és irodalomból, valamint környezetismeretből mérték össze tudásukat egyéni- és csoportmunkában. 

Délután a magyar népi hagyományokat ápoltuk a mesemondó- és népdaléneklési versennyel, megfogadva Morus Tamás találó mondását, miszerint „A hagyomány nem a hamu őrzése, hanem a láng továbbadása.”

A népdaléneklési versenyen a népdalok felelevenítése mellett, újszerű volt a táncház, melynek gyerekek, felnőttek egyaránt örültek.

 

 18221907_1187692691357906_2671708612994345562_n

18199174_1189191834541325_6290016771308519658_n

18221805_1190108464449662_4417341204181019300_n

18199013_1186323341494841_3357175746062011342_n

További képek iskolánk facebook oldalán.


Ökoskodó komplex vetélkedő

 

20170512_063400

 


Tisztelt Szülők, kedves diákok! 

Május 05-én délutánra papírgyűjtést hirdetünk, melynek bevételét a Vajdaságban élő tóthfalui és az Erdélyben élő dévai gyerekek javára ajánljuk fel. 
A határon túli gyerekeknek iskolaszerekre, edző-, sportcipőkre, tisztálkodó-, tisztítószerekre, tartós élelmiszerekre lenne szükségük. Az adományokat a hetedikesek fogják átadni a Határtalanul tanulmányi út keretében. 
A papírkötegeket az Iskola utcán kihelyezett konténernél lehet leadni pénteken 14:00 – 17:00 óra között, melyért ezúton is köszönetet mondunk!

hatartalanul_logo2szeretet napok Böjte Csaba testvér gyerekek Káptalan domb

 


Mozaik Tanulmányi Verseny

A 2.b osztály tanulói közül tízen jutottak be anyanyelvből a Mozaik Tanulmányi Verseny országos döntőjébe. Eredménylistájuk:
Nagy Dániel 2., Mező Panna 3., Nagy Virág Csenge 5., Kiss Adrienn 6., Bíró Zsófi 9., Lukácsi Eszter 9., Dobó Alexandra 11., Szolnoki Zsombor 15., Mádi Mira 18., Kathi Boglárka 26. helyezést ért el.

DSCN6036
Felkészítő nevelő: Lévainé Hasznosi Katalin tanítónő.
Gratulálunk! 

 


Országos siker!

A Mozaik Tanulmányi Versenyen anyanyelv tantárgyból Molnár Virág 4.b osztályos tanuló országos I. helyezést, Szolnoki Gergő 4.b osztályos tanuló irodalom tantárgyból szintén országos I. helyezést ért el.

DSCN6044

Magyar nyelv és irodalom tanítójuk: Csóka Imréné


Általános iskolai felvétel a 2017/2018. tanévre

értesítőértesítő2

 

IDE kattintva letölthető a szándéknyilatkozat!


Tisztelt Szülők!

Beíratáskor az alábbi nyilatkozatokra is szükség lesz. Amennyiben módjukban áll letölteni a nyomtatványokat, legyenek szívesek megtenni, és a beíratás napján kitöltve magukkal hozni a felhívásban is szereplő egyéb dokumentumokkal együtt.
Segítségüket előre is köszönjük!

 

A linkekre kattintva letölthetőek a dokumentumok!

 

 2. számú melléklet – Nyilatkozat az életvitelszerű tartózkodásról

3. számú melléklet – Nyilatkozat a szülői felügyeleti jog gyakorlásról

Hittanos nyilatkozat_2017-2018


Csatlakozz Te is!

http://enekeljafoldert.hu/

 


A Balmazújvároson megrendezett Alapműveleti Matematikaverseny megyei fordulóján Venter Ádám 4., Cserkuti Bence 11., Szabó Dávid 13., Baráth Benedek 26. helyezést ért el.

DSCN9561
Felkészítő nevelő: Kissné Kőszeghy Mariann tanárnő.
Gratulálunk!


„Egyszer volt, hol nem volt…”

„Egyszer volt, hol nem volt…” címmel megyei idegen nyelvi mesevetélkedőt szerveztek 2017. április 10-én a debreceni Dózsa György 1Általános Iskolában. A játékos akadályversenyen iskolánkból is részt vett 1 csapat: Áncsán Attila,  Berki Botond és Komjáthi Balázs a 6.a osztályból. A forgószínpadszerűen váltakozó helyszíneken a klasszikus mesékkel kapcsolatos feladatokat kellett német illetve angol nyelven megoldaniuk a jelmezbe öltözött gyerekeknek.

2A megmérettetés végén a Glasbergwanderer (=üveghegyi vándorok)           csapata a közép mezőnyben végzett. (Az első helyezett 115 pontot, a mi csapatunk 103,5 pontot gyűjtött össze.)

Gratulálunk, további sikeres versenyzést kívánunk nekik!


Tudásbajnokság

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által meghirdetett Tudásbajnokság Országos Tanulmányi Verseny megyei döntőjének színhelye volt iskolánk 2017. április 7-én.

A szervező alapítvánnyal közös célunk volt, hogy a gyerekek színvonalas, izgalmas versenyen vegyenek részt, melyen nyugodt körülmények között dolgozhatnak. Intézményünkben 125 tanuló, 30 féle feladatlapot oldott meg. Iskolánk pedagógusai igyekeztek mindent megtenni annak érdekében, hogy a résztvevő gyerekek, kísérő nevelők, szülők megelégedéssel távozzanak, és jövőre is eljöjjenek.

1

2

3

4

5

6

7

8


Szakmák éjszakája

unnamed (1)


A FOCUS ON BRITAIN városi országismereti versenyen a 7.-esek csapata 

 

17820407_1374502372611279_1004766379_o

Posta Klaudia, Lovas Bernadett, Kiss Csenge, Molnár Bence – I. helyezést ért el. 

Felkészítő nevelő: Kathiné Kovács Ilona tanárnő.

unnamed

A 8.-osok csapata – Pálóczi Petra, Bársony Tamara, Elek Lilla, Fodor Laura – III. lett. 

Felkészítő nevelő: Fülep Jolán tanárnő.
Gratulálunk!


Lévai Gábor, 5. a osztályos tanulónk sikerei rajzversenyeken

 Gábor két különböző rajzversenyen is kiemelkedő eredményt ért el.

A Hajdúvidéki Református Egyházmegye rajzversenyének III. korcsoportjában 1.helyezett lett.

A Hagyományok Háza- Magyar Népi Iparművészeti Múzeum- Nyitott Műhely által meghirdetett
„Ahány ház, annyi szokás” c. rajzpályázaton
a zsűri különdíját kapta a munkájára.

 Gabi a jutalmat és az oklevelet a Hagyományok Házában vette át.

1

 Rajztanára: Tarczyné Borsó Éva tanárnő.


2017. április 1-jén Tiszavasváriban rendezték meg a IV. Krutilla József Országos Akvarellfestő Versenyt. Iskolánk tanulója Venter Kata (4.b) a döntőbe jutott, s ott sikeresen szerepelt.

DSCN5636


“Szép Magyar Beszéd” verseny

Kisújszálláson a “Szép Magyar Beszéd” verseny regionális döntőjén Kiss Mónika 8.b osztályos tanulónk bronz minősítést szerzett.

Felkészítő nevelő: Takácsné Bíró Zsuzsa tanárnő.
Gratulálunk!


Széchenyi István vers- és prózamondó verseny

A Széchenyi István Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola ebben az évben Arany János születésének 200. évfordulója tiszteletére hirdette meg a hajdúböszörményi általános iskolás korú tanulók részére a vers- és prózamondó versenyt.

Iskolánkból a költő egy-egy művét adta elő a találkozón Ősz- Varga Hanna, Kocsis Dorina, Komjáthi Balázs, Kujbus Tamara, Tóth Nóra, Andirkó Erika és Szabó Szonja.

Az 5-6. osztályosok városi versenyében 2. helyezett: Tóth Nóra 6. a
                                                                  3. helyezett: Kocsis Dorina 6. a

                                                 Felkészítő tanáruk: Takácsné Bíró Zsuzsa

A 7-8. osztályos kategória 3. helyezettje: Andirkó Erika,  7. a osztályos tanuló.

                                                                              Felkészítő tanára: Zolnai Erika.

A helyezettek meghívást kaptak a Kóti Árpád színész emlékére rendezendő versmondó találkozóra, amelyet a 2017. ápr. 26-án tartanak Debrecenben.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Versenyzőink:
Tóth Nóra, Kocsis Dorina, Ősz-Varga Hanna, Kujbus Tamara, Komjáthi Balázs, Andirkó Erika, Szabó Szonja


“Jó sportoló” díj

Hajdúböszörmény Város Önkormányzatának Népjóléti, Ifjúsági és Sportbizottsága “Jó sportoló” díjat adományozott Rácz Anna Lilla (3.b), Bagoly Bettina (7.b) és Lovas Bernadett (7.a) tanulóinknak.

DSCF3053

Gratulálunk!


Biológia verseny

A Hajdúnánási Bocskai István Általános Iskola Természettudományi Versenyén biológiából Pálóczi Petra 8., Uzonyi Anna 3., Kovács Kitti 12. helyezést értek el.

DSCN5628Felkészítő nevelő: Diószeginé Kollár Enikő tanárnő
Gratulálunk! 


Történelem verseny 

A Debreceni Szakképzési Centrum Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája által „Reformáció 500” címmel rendezett megyei történelemversenyen iskolánkat Kathi Réka (7.a), Győri Gréta (7.a), Pénzes Vivien (7.b) és Pelles Péter (7.b) képviselték, akik IV. helyezést értek el. 

Köszönetet mondunk a versenyhez nyújtott segítségért  Loment Péter és Lomentné Szopkó Tünde tiszteletes házaspárnak!

DSCF2972

Felkészítő nevelő: Zolnainé Sóvágó Judit tanárnő
Gratulálunk!


2017. március 26-án Budapesten rendezték meg az Arany János Magyar nyelvi Verseny országos döntőjét.

Iskolánkból Molnár Virág 3., Szolnoki Gergő 5. helyezést ért el, mindketten a 4. b osztály tanulói.

DSCF2979

Felkészítő tanítójuk Csóka Imréné. 


A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulójának

eredményhirdetésére:
2017. március 6-án Derecskén került sor.

Erre az eseményre iskolánkból két tanulót hívtak meg.
Nagy örömünkre és büszkeségünkre
Dobó Alexandra 2. b osztályos tanuló a IX. helyezést,

Szabó András 3. a osztályos tanuló pedig a XIV. helyezést érte el sok száz versenyző társa között.

12

Dobó Alexandra felkészítéséért Kissné Kovács Andrea,
Szabó András felkészítéséért Szarvasné Soós Éva tanítónőket illeti az elismerés.

 

Másodikos tanulóink megyei szinten csapatban elért eredménye is elismerésre méltó. 36 csapat közül az előkelő 6. helyezést szerezték meg.

A csapat tagjai: Bihari Nóra 2. a, Dobó Alexandra és Lukácsi Eszter 2. b osztályos tanulók.

3

Felkészítő nevelők Kardos Ferencné és Kissné Kovács Andrea.


Március 24-én a MEA Alapfokú Művészeti Iskola és Debrecen-Józsa Közösségi Ház által rendezett
megyei népdaléneklési versenyen


Kovács Dominik 4. c és Vanyóczky Fruzsina 4. b osztályos tanulóink képviselték iskolánkat.

Kovács Dominik ezen a rangos versenyen KÜLÖNDÍJBAN részesült.

DSCN5526

Felkészítő nevelő: Csató Csabáné


A Jedlik Ányos Országos Általános Iskolai MatFizversenyen iskolánk 5 tanulója vett részt.

A 2017. március 1-jén megrendezett regionális versenyen

– I.) kategóriában Szolnoki Gergő 4., Némethi Regő 8.  helyezést értek el.
   Mindketten 4. b osztályos tanulók.

1

 

II.)  kategóriában Venter Ádám 5. a osztályos tanulónk 2. helyezést ért el.
     Ezzel az eredménnyel ő bejutott az országos döntőbe.

2

 

 „Jedlik” korcsoportban Bakó Ádám és Pelles Péter 7. b osztályos tanulóink 8. helyezést értek el.

3

 


A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia XVIII. nyelvÉSZ tanulmányi versenyének megyei fordulóján 2017. március 17-én az alábbi eredmények születtek iskolánkban

 

 1. évfolyam

Török Attila László       1. a – 4. helyezett

Cserkuti Zsófia Emma 1. a – 5. helyezett

1

Felkészítő nevelő: Lévainé Hasznosi Erika

 

 2. évfolyam

Nagy Virág Csenge      2. b – 4. helyezett

Lukácsi Eszter             2. b – 5. helyezett

Szolnoki Zsombor       2. b – 5. helyezett

2

Felkészítő nevelő: Lévainé Hasznosi Katalin

 

 3. évfolyam

Papp Veronika               3. a – 1. helyezett

Nagy Lilien                     3. a – 2. helyezett

3

Felkészítő nevelő: Szigeti Éva

 

 4. évfolyam

Szolnoki Gergő Zoltán  4. b – 1. helyezett

Molnár Virág                  4. b – 2. helyezett

4

Felkészítő nevelő: Csóka Imréné

5. évfolyam

 Szabó Dávid                   5. a – 7. helyezett

5

Felkészítő nevelő: Zolnai Erika – Üregi Éva

6

Együtt a csapat! Mindnyájukra nagyon büszkék vagyunk!

 


A Bolyai Természettudományos Csapatverseny körzeti fordulóján – 2017. február 10-én –
öt megye tanulói mérték össze tudásukat.

Iskolánkat öt csapat képviselte. Közülük a legelőkelőbb eredményeket az alábbi csapatok érték el.

3.helyezett csapat tagjai:

Csóka Zsanna, Molnár Virág, Szepesi Melinda és Vanyóczky Fruzsina 4. b osztályos tanulók

1

 7.helyezett csapat tagjai:

Hegedűs Inez, Kiss Eszter, Nagy Lilien és Pomázi Anna 3. a osztályos tanulók

2 15.helyezett csapat tagjai:

Nagy Gergely, Némethi Regő, Seiler Zsolt és Szolnoki Gergő 4. b osztályos tanulók 

3

A csapatok felkészítő nevelője: Molnárné Hegedűs Ibolya


Télkergető farsang, Tavaszköszöntő bál

Hálásak vagyunk az önzetlen segítségnyújtásért, mely által ismét színvonalas rendezvényeken vehettek részt a bocskaisok!
DSCN9108
További képek iskolánk faces oldalán

 


 

 

 

 


 

„Ahány nyelv, annyi ember.”

Az „Ahány nyelv, annyi ember.” városi idegen nyelvi versenyt 2017. március 7-én rendezte meg az idegen nyelvi munkaközösség. A versenyen a város iskoláiból a legtehetségesebb nyelvszerető, a zsűri véleménye szerint használható nyelvtudással rendelkező tanulók gyűltek össze.

A következő eredmények születtek.

DSCN9245

Angol 8. o.                             I. Deák Réka                                       BIG
                                              II. Szabó Dániel                                  BIÁI
                                             III. Szabó Zoltán                                 BDRÁI

DSCN9282

           7.o.                               I. Hegedűs Patrik                               BIG    
                                               II. Bodnár Brigitta                              BIG
                                              III. Orosz Zsófia                                  BDRÁI

DSCF1920

Német. 8. o.                           I. Hasznosi Zoltán                            BIÁI              

 

DSCF1916

              7.o.                            I. Marjai Milán                                  BIG
                                               II. Borsós László                                BIG
                                              III. Molnár Róbert                              BIG

 

Gratulálunk a versenyzőknek!

 


A Debreceni Sportuszodában megrendezésre került Megyei Úszó Diákolimpián Bagoly Bettina (7.b) korcsoportjában a III. helyezést szerezte meg mellúszásban.

DSCN5162

Edző: dr. Lovas Tamásné

Gratulálunk!


Kazinczy- verseny

5-6. osztályosok korcsoportja:

1. Nagy Laura – Hajdúböszörményi Bocskai István Gimnázium, felkészítő tanára: Mezőné Szabad Erzsébet
2. Bereczki Fanni – Balthazár Dezső református Általános Iskola, felkészítő tanára: Baloghné Németh Anita
3. Hegedűs Panna – Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola, felkészítő tanára: Fülep Jolán

7-8. osztályosok korcsoportja:

1. Kiss Mónika – Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola, felkészítő tanára: Takácsné Bíró Zsuzsa
2. Szabó Szonja – Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola, felkészítő tanára:Zolnai Erika és Takácsné Bíró Zsuzsa
3. Kiss Adrienn – Eötvös József Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, felkészítő tanára: Mező Erika

DSCN8440

DSCN8294


Regionális népdaléneklési verseny

Iskolánk 4. osztályos tanulói 2017. február 20-án Debrecenben
a Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által rendezett regionális népdaléneklési versenyén vettek részt, ahol
Kovács Dominik 4. c osztályos tanuló szóló kategóriában  különdíjban részesült.
Ugyanezen a versenyen, Fekete Mirella, Ficsor Flóra, Nagy Natália   4. a osztályos tanulók csoportos éneklésben képviselték iskolánkat.

1
 Kovács Dominik 4. c osztályos tanuló

2Fekete Mirella, Ficsor Flóra, Nagy Natália   4. a osztályos tanulók

 

Felkészítő nevelőjük: Csató Csabáné

 


Álláslehetőség


Télkergető farsang

alsosfarsang_2017


Rácz Anna Lilla iskolánk 3. b osztályos tanulójának sikere a Megyei Úszó Diákolimpián

racz

 

Rácz Anna Lilla iskolánk 3. b osztályos tanulója

2017. február 7-én a Megyei Úszó Diákolimpián, ami a Debreceni Sportuszodában került megrendezésre, két éremmel is gazdagodott.
Korcsoportjában II. helyen végzett 50 m-es gyorsúszásban, 50 m-es hátúszásban pedig a legfényesebb éremmel tért haza, megszerezte az I. helyet.
Eredményével továbbjutott az Országos Diákolimpiára.

Annácska a verseny után így nyilatkozott: „Nagyon izgultam a verseny előtt, és nagyon féltem, hogy nem jutok be az országosra. De a hátúszásom sikerült! Köszönöm családomnak,
felkészítő edzőimnek Molnár Róbertnek és Tardi Ádámnak,
osztálytársaimnak, hogy bíztak bennem!”

 

A képen Anna osztályfőnökével Feketéné Kretz Zsuzsával látható.

 

 


A bükkszentkereszti füvesember

A Bocskai Alapítvány nevében is köszönetünket fejezzük ki, hogy jelenlétükkel megtisztelték rendezvényünket!
DSCN8471

gyuribacsi

 


Városi Szépolvasó verseny

Február 8-án iskolánkban 7. alkalommal került megrendezésre a városi Szépolvasó verseny. A jó hangulatú délutánon a gyerekek megmutathatták az olvasás iránti szeretetüket. Törekedtek a szöveghűségre, a hangsúlyozásra, a természetes beszédre. A zsűri megállapította, városunk kis diákjai magas szinten művelik az olvasás képességét.

Eredmények:          

2. osztály

1. hely Véber Barbara  Baltazár Dezső Református Általános Iskola
                                        felkészítő nevelő: Kathiné Molnár Marianna

2. hely Zsupos Gábor Bocskai István Általános Iskola                          
                                        felkészítő nevelő: Szabóné Csorba Erzsébet

3. hely Szarvas Kira Vanilla  Baltazár Dezső Református Általános Iskola
                                       
felkészítő nevelő: Czifráné Tóth Zsuzsa 

 

3. osztály

1. hely Hegedűs Inez Bocskai István Általános Iskola                         
                                         felkészítő nevelő: Szigeti Éva              

2. hely Papp Veronika Bocskai István Általános Iskola                           
                                         felkészítő nevelő: Szigeti Éva

3. hely Gajdán Viktória  Bethlen Gábor Általános Iskola                          
                                         felkészítő nevelő: Takácsné Kormos Judit

4. osztály

1. hely Gajdán Dorina Középkerti Általános Iskola                             
                                  felkészítő nevelő: Zombori Lajosné

2. hely Kiss Virág Bocskai István Általános Iskola                                   
                                  felkészítő nevelő: Kapusiné Oláh Edit

3. hely Kiss Dániel Baltazár Dezső Református Általános Iskola            
                                  felkészítő nevelő: Kiss Judit
133333

 


Pályázati felhívás!

Ha 5-8. osztályos, általános iskolás tanuló vagy, aki érdeklődik a természettudományok, az informatika vagy a matematika iránt, esetleg bármely művészeti ágban, kortársaidhoz képest kiemelkedő teljesítményeket érsz el…
További részletek az alábbi honlapon:
http://messzehangzo.hu/?p=7905

elemedbanvagy

 


2017. január 28-án Budapest országos táncversenyen I. helyezést ért a Black Time Original  / Good OK csapata.

DSCN4815

Fekete Mirella, Gaál Lilla, Varga Viktória és Pocsai Dániel.

Felkészítő tanár: Elek László

 

 


Családi sportvetélkedő – 1-2. évfolyam

A hagyományként szervezett programunk most is nagyon jó hangulatúra sikeredett!
DSCF2591

Ide kattintva megtekinthetők a családi sportvetélkedőn készült képek.

 


Bocskaiba hívogató programsorozat

A Bocskaiba hívogató programsorozat két utolsó rendezvénye a
LURKÓSPORT és a KUKUCSKÁLÓRA volt,

amely eseményeket ismét nagy érdeklődés övezte.

Az óvodások kitörő lelkesedéssel vettek részt a játékos sportfoglalkozáson, szüleik pedig betekintést nyerhettek a 2. évfolyamon folyó nevelő-oktató munkánkba.

LURKÓSPORT
2017. január 12.

1

KUKUCSKÁLÓRA
2017. január 26.

2
3

A galériában megtekinthetők a foglalkozásokon készült képek.


Kupakgyűjtés Márti részére!

Minden segítség számít!

Kupakgyűjtés Márti részérebocskais

 


Köszöntés!

Az iskolatitkárunknak, Borosné Katika néninek
szívből gratulálunk és egészséges, élménygazdag, boldog nyugdíjas éveket kívánunk!

DSCN4804


Fogadóóra

Alsósoknak: 2017. febr. 06-án (hétfő) 16:30-tól
Felsősöknek: 2017. febr. 07-én (kedd) 16:30-tól

fogadoora


 

Rendhagyó történelem óra

Iskolánk sportcsarnokában 2017. jan. 27-én (pénteken) 17 órától rendhagyó bemutatóra kerül sor, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak a XVII. DONI HŐSÖK emléktúra szervezői.
doniemlektura

 


Elismerő oklevél

Országos tanulmányi versenyre felkészítő színvonalas munkájáért részesült elismerésben Csóka Imréné és Diószeginé Kollár Enikő, továbbá Rákócziné Lévai Katalin kolléganő.
Gratulálunk!

DSCN7728


Meghívó

Gyuri bácsi

 


Közelgő eseményeink

2017. jan. 16-17. Étkezési díj befizetése

2017. jan. 20. I. félév vége

2017. jan. 21. Központi írásbeli felvételi nyolcadikosoknak

2017. jan. 26. Félévi értesítők kiosztása

2017. jan. 26. Bocskaiba hívogató IV. – NYÍLT NAP LEENDŐ ELSŐSÖK SZÜLEINEK

2017. jan. 26. XXV. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz–Földtan Verseny – 7.,  8. osztályosoknak

2017. jan. 27. TANÍTÁS NÉLKÜLI MUNKANAP (aznap a félévi értekezlet miatt a gyerekeknek nem lesz étkezés és tanítás)

 


Magyarság Háza

Élménygazdag budapesti kiránduláson vettek részt a hetedikeseink, amelynek egyik úti célpontja a Magyarság Háza kiállításaink megtekintése volt.

DSCN4429

 


Bocskaiba hívogató programsorozat

Az elmúlt évekhez hasonlóan ebben az évben is nagy érdeklődés övezte a leendő elsősöknek és szüleiknek szóló foglalkozásainkat, ahol a várhatóan jövőre első osztályban tanító kollégáink mutatkoztak be.

Köszönjük vendégeinknek, hogy látogatásukkal megtiszteltek bennünket!
Szeretnénk érdeklődésüket továbbra is fenntartani a gyerekekről készült képekkel, melyek önmagukért beszélnek. Elég ránézni a boldog gyermekarcokra, melyek erőt és hitet adnak minden pedagógusnak a további munkájához.
Szeretettel várunk továbbra is minden érdeklődőt
2017. január 12-én (csütörtökön) 17.00 órakor iskolánk sportcsarnokába,
ahol a mozgásé lesz a főszerep!

bocskaiba1
LURKÓRA
2016. december 1.

bocskaiba2

MATEKKÖR
2016. december 15.

A galériában megtekinthetők a foglalkozásokon készült képek.


Tehetségtámogató Közösségi Díj

A 2016-os évben
a Tudásbajnokság Tanulmányi Verseny és a Bendegúz Gyermek-és Ifjúsági Alapítvány
iskolánk 4. b osztályos tanulói kapták. Osztályfőnökük Csóka Imréné.

Az indoklás szerint ezt a díjat olyan osztályközösségeknek ítélik oda, amelyek szeretik a kihívásokat, szívesen mutatják meg és gyarapítják tudásukat, ahol egymást buzdítva építenek olyan közösséget, ahova szívesen tartoznak.

tehetseg

 


Újabb országos eredmény!

A Médiaunió Nem nehéz…! kampánya az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Ökoiskola programjával együttműködve
naptár fotópályázatot hirdetett,
ahol iskolánk 8. b osztályos tanulói III. helyezést értek el.

Felkészítő nevelő: Diószeginé Kollár Enikő tanárnő.

Gratulálunk az osztálynak, és ezúton is köszönjük a szavazatokat!

foto

 


„Ökoiskola” címmel büszkélkedhet iskolánk

Iskolánk környezeti nevelési tevékenységét „Ökoiskola” címmel ismerte el az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI).

Az ünnepélyes oklevélátadót 2016. december 10-én, a budapesti Móricz Zsigmond Gimnáziumban rendezték meg, amelyen Molnárné Hegedűs Ibolya projektvezető képviselte intézményünket. A címet 2019. december 31-ig viselheti iskolánk, amit majd újabb pályázat keretében nyerhetünk el. Ezzel a programmal bekapcsolódunk az ökoiskolák hálózatába, ami további lehetőséget nyújt tanulóink környezettudatos szemléletének formálásában. 
Köszönetünket fejezzük ki Molnárné Hegedűs Ibolya és Diószeginé Kollár Enikő tanárnőknek a sikeres pályázatért!

3

4

 


„Bocskai és kora”

A hajdúnánási Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola által szervezett régiós történelmi vetélkedőn
Uzonyi Anna, Kiss Enikő, Bársony Tamara, Kathi Panna 8. a osztályos tanulók alkotta csapat
III. helyezést ért el.
Felkészítő nevelő: Nagyné Tardi Tünde tanárnő
Gratulálunk!

2

Uzonyi Anna, Kiss Enikő, Bársony Tamara, Kathi Panna 8. a

 


Coop Mikulás

Iskolánk 2. b osztálya sikeresen szerepelt a COOP Mikulás című promóción.
A gyerekek és a szülők 2 millió forint értékű blokkot gyűjtöttek össze.
Az összefogás jutalma, hogy személyesen is ellátogatott az osztályhoz a COOP Mikulás, aki természetesen nem jött üres kézzel.

 miku

 


Előkelő országos eredmény

A 2016. december 10-én megrendezett országos Bolyai Anyanyelvi Csapatversenyen Hajdú-Bihar megyét
 iskolánk 3. a osztályának csapata képviselte a korcsoportban.
Hegedűs Inez, Kiss Eszter, Nagy Lilien és Szabó András 27 csapat közül a 7. helyezést érte el. Felkészítő nevelőjük Szigeti Éva tanítónő volt.
Gratulálunk a szép eredményhez, további sok sikert kívánunk diákjainknak és kolléganőnknek!

bolyai
Kiss Eszter, Nagy Lilien, Hegedűs Inez, Szabó András 3. a


Fogadóóra lesz dec. 05-én (hétfőn) 16:30-tól a felsősöknek,
                     dec. 07-én (szerdán) 16:30-tól az alsósoknak. 

Szeretettel várjuk az érdeklődőket!

 


 

Szavazás

Elindult a “Nem Nehéz” naptárak szavazása a Facebook oldalon!

Szavazzatok iskolánk 8. b osztályának munkájára!!

Köszi a szavazatot!

 

Kedves Osztályok! 

Nagyon fontos, hogy a képek Likeolása mellett a Nem nehèz Facebook oldalt is Likeoljátok! Enélkül a szavazás érvénytelen lesz. A szavazás december 9-ig tart, a következő héten pedig kihirdetjük az eredményeket! 
Sok szerencsét és jó hétvégét mindenkinek!

Facebook link:https://www.facebook.com/nemnehez/posts/1694180627560886


 

Bolyai anyanyelvi csapatverseny

 

A Bolyai anyanyelvi csapatverseny megyei eredményhirdetésére iskolánk három csapatát hívták meg Derecskére.

1. helyezett csapat: Hegedűs Inez, Kiss Eszter, Nagy Lilien, Szabó András 3. a osztályos tanulók.
Felkészítő nevelő: Szigeti Éva

 

11Szabó András, Kiss Eszter, Nagy Lilien, Hegedűs Inez

5. helyezett csapat: Bakó Ádám, Erdős Dóra, Kiss Csenge, Pelles Péter 7. b osztályos tanulók.
Felkészítő nevelő: Takácsné Bíró Zsuzsa

22Bakó Ádám, Pelles Péter, Kiss Csenge, Erdős Dóra

6. helyezett csapat: Szolnoki Gergő, Vanyóczky Fruzsina, Molnár virág, Seiler Zsolt 4. b osztályos tanulók. 
Felkészítő nevelő: Csóka Imréné

33Szolnoki Gergő, Vanyóczky Fruzsina, Molnár virág, Seiler Zsolt

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő nevelőiknek, kívánunk további szép eredményeket!

 

 


Népdaléneklési verseny

 

November 25-én Debrecenben a Csapókerti Általános Iskola 120 éves jubileuma alkalmából meghirdetett Megyei Népdaléneklési Versenyen
Fekete Mirella, Ficsor Flóra, Nagy Natália 4. aosztályos tanulóink
csoportos éneklésben az előkelő II. helyezést érték el.

 

1

Ficsor Flóra, Fekete Mirella, Nagy Natália 4. a

Kovács Dominik, Nagy Laura, Nagy Renátó Dávid 4. c osztályos tanulóink
szóló kategóriában szerepeltek kiemelkedően.

2

Kovács Dominik 4. c

3

Nagy Laura 4. c

4

Nagy Renátó Dávid 4. c

A tanulók felkészítő nevelője: Csató Csabáné

A gyerekeknek és felkészítő nevelőjüknek szívből gratulálunk, és további sok sikert kívánunk!


 

 Országos Szaxofonverseny

Tóth Luca 6. b osztályos tanuló eredményesen szerepelt élete első igazi nagy zenei versenyén, az Országos Szaxofonversenyen.
Zeneiskolai felkészítő tanára: Nagyné Fejes Mónika.

Gratulálunk, és további sikereket kívánunk!                                             

luca
Emléklap Tóth Luca


 

Szeretettel várjuk az iskolánkban folyó munka iránt érdeklődőket nov. 30-án (szerda) és dec. 01-jén (csütörtök)!

 

nyiltnap3


XVII. Bocskais diákbál

Hálás köszönetünk a XVII. diákbálunk sikeres megvalósításához nyújtott sok segítségért! 
koszonjuk

A galériában megtekinthetők a diákbálon készült képek.


Ebben az évben is sok szeretettel várjuk az iskolánkban folyó munka iránt érdeklődő leendő elsősöket és tisztelt szüleiket!

 

bocskaiba_hivogato

 


Tanítványaink közül 
heten
a Black Time Hip Hop Tánciskola növendékei

 

Országos döntőn szerepeltek Budapesten 2016. november 12-én a Hajdúböszörményi  Blak Time Hip Hop Tánciskola növendékei Elek László tanár úr felkészítésével. A sok tehetséges gyerek között ott voltak iskolánk diákjai is a Good Ok minicsoportban, a Black Fire gyerekcsoportban és a Dani és Mircsi Hip Hop duo-ban.

Gratulálunk tanár úrnak és a gyerekeknek kitartó, éremesőt hozó áldozatos munkájához!

Black Fire gyerekcsoport – aranyérem
Good Ok minicsoport – ezüstérem
Dani és Mircsi Hip-Hop duo – bronzérem

1

Pocsai Dániel 3. a, Fekete Mirella, Gaál Lilla, Varga Viktória 4. a

2

Pocsai Dániel 3. a, Bodnár Ádám Sándor 6. a, Hadházi Dániel 6. b, Fekete Mirella, Gaál Lilla, Varga Viktória 4. a, Tóth Dóra 8. c

3

Dani és Mircsi Hip-Hop duo
Pocsai Dániel 3. a, Fekete Mirella 4. a

 


 

Pályaválasztási szülői értekezlet

2016. november 21-én (hétfőn) az 5. teremben pályaválasztási szülői értekezletet tartunk nyolcadikos tanítványaink és szüleik részére.
17 órától a Debreceni Pedagógiai Oktatási Központ munkatársai tartanak általános tájékoztatót a középfokú beiskolázás rendszeréről, majd a helyi középiskolák képviselői mutatják be az intézményükre vonatkozó továbbtanulási lehetőségeket.

pálya

 


CSEREBERE BÖRZE

Használd újra a régit!

 

Cserebere börze

 


Nyelvi hetünk keretében Mércse László Gergő tartott előadást a nyelvtanulás fontosságáról.

 

DSCF1933

Ide kattintva megtekinthetők az előadáson készült képek.


***TE megálmodod! MI életre keltjük!***

Kedves Szülők és kedves Gyerekek!
Keressük a Fürdőkerti Apartman és Étterem kabalafiguráját! Ha elmúltál már 6 éves, de még nem vagy 15, akkor rajta! Rajzolj A/4-es méretű papírra, bármilyen technikával.
A legjobbak értékes nyereményeket nyerhetnek! 🙂

Határidő: 2016. november 20.

 

11


 

Bolyai matematika csapatverseny

2016. október 14-én pénteken a Bocskai István Gimnáziumban tartották meg a Bolyai matematika csapatverseny megyei fordulóját. Iskolánk csapatai felkészülten, sikeresen versenyeztek.

A 3. a osztály csapatai
                                                            Felkészítő tanítójuk: Szabó Anita

 

  • Elek Péter
  • Pocsai Dániel
  • Balogh Zsolt
  • Lovas Bertold

 

1

  • Szabó András
  • Kiss Eszter
  • Nagy Lilien
  • Hegedűs Inez

 

 2

 

A 3. b osztály csapatai
                                                   Felkészítő tanítójuk: Feketéné Kretz Zsuzsanna

 

  • Erdős Nóra Imola
  • Molnár Petra
  • Erdős Vanda Noémi
  • Mező Réka

3

  • Gibárti Gréta
  • Gibárti Dóra
  • Szabó Hanna
  • Rácz Anna

4

 

A 4. a osztály csapatai
                                                         Felkészítő tanítójuk: Fazekasné Farkas Julianna

 

  • Szabó Levente
  • Csatári Benedek
  • Kapusi János
  • Nagy Nikolett

 

5

A gyerekek az előkelő 15. helyen végeztek.

  • Fesető Dávid
  • Szegedi Rebeka
  • Szirányi Csenge Eszter
  • Varga Viktória

6

 

A 4. b osztály csapatai
                                                    Felkészítő tanítójuk: Fazekasné Farkas Julianna

 

  • Csóka Zsanna
  • Vanyóczky Fruzsina
  • Kathi Beáta
  • Ágoston Szabolcs

 

7

A gyerekek az előkelő 14. helyen végeztek.

  • Boros József
  • Seiler Zsolt
  • Szolnoki Gergő Zoltán
  • Némethi Regő

 

8

A gyerekek 22. helyen végeztek.

  • Pipó Gergő Zsolt
  • Éles Gábor Béla
  • Nagy Gergely
  • Bertalan Kolos Endre

 

9

A gyerekek 37. helyen végeztek.

A 4. c osztály csapata
                                                         Felkészítő tanítójuk: Dobó Margit

 

  • Lécz Nikolett
  • Székely Kinga
  • Szekeres Dorka
  • Bakó Tamás

 

10

A gyerekek 38. helyen végeztek.

Egyik hetedikes csapatunk bejutott a legjobb 10 közé.

A csapat tagjai:                                                                                                                    

  • Andirkó Erika
  • Lovas Bernadett
  • Radócz Dóra
  • Revák Virág        

DSCN6254

 

Másik hetedikes csapatunk a 11. helyen végzett:

  • Győri Gréta
  • Kathi Réka
  • Kiss Csenge
  • Szabó Szonja

DSCN6259

 

Nyolcadikosaink az előkelő 13. helyen szerepeltek:

  • Cserkuti Krisztina
  • Kovács Kitti
  • Uzonyi Anna
  • Hasznosi Zoltán

DSCN6252

 

Az 5. évfolyam is sikeresen szerepelt a versenyen. 
Csapataink a mezőny első negyedében végeztek, 20 és 25. helyezéssel.

 

  • Barkó Dorina
  • Jónás Cintia
  • Kiss Zsanett
  • Urbán Rebeka  

DSCN6522

 

  • Baráth Benedek
  • Sipos Kende
  • Szabó Dávid
  • Venter Ádám

DSCN6526

 

Gratulálunk a versenyzőknek! 


Bocskai napok!

bocskainapok

 

A Bocskai Napok rendezvénysorozatunkról készült fotók megtekinthetők iskolánk Facebook-os oldalán.

 


HAPPY tej rajzpályázat!

 

rajz
 A képre kattintva a pályázat részletes leírása teljes méretben megtekinthető!


 

“Tiszta Virágos Intézmény”

 

161020080859_0001

A képre kattintva az oklevél teljes méretben megtekinthető!

 

 


 

Pályaválasztási kiállítás

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2016.10.18-án 8. osztályos tanulóink a Lovardában a “Szelet a vitorlába!” pályaválasztási kiállításon ízelítőt kaptak a Hajdú-Bihar megyei középiskolák által kínált továbbtanulási lehetőségekről.


A Kertész László Városi Könyvtár által meghirdetett „Betűfaló Vakáció” városi  olvasópályázat

 

pdf
“Betűfaló Vakáció”

 


HAJDÚ Mezei Futóbajnokság 2016.10.05 végeredményei:

2016/2017. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA
 Mezei Futóbajnokság
IV. KORCSOPORT CSAPAT
 (2002 – 2003 -ban születettek)

Leány eredmények 2500 m

Induló csapatok száma: 9

     I. helyezett a  Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola csapata

Csapat tagjai:

  • Lovas Bernadett             7.a
  • Győri Gréta                     7.a
  • Kathi Réka                      7.a
  • Szabó Szonja                  7.a
  • Radócz Dóra                   7.a

 

2016/2017. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA
 Mezei Futóbajnokság
IV. KORCSOPORT EGYÉNI
(2002- 2003-ban születettek) 

Leány eredmények 2500 m

      A Hajdúböszörményi Bocskai István Általános Iskola résztvevőinek eredményei:

4. helyezett                       Lovas Bernadett          7.a       

11. helyezett                     Győri Gréta                  7.a    

12. helyezett                     Kathi Réka                   7.a     

18. helyezett                     Szabó Szonja               7.a    

48. helyezett                     Radócz Dóra               7.a

 

DSCF1286

Gratulálunk a lányoknak!


Bocskai hét megnyitó

 

DSCN5688


 

Gyógypedagógus és a napközis nevelő munkakör betöltésére kiírt pályázati felhívás!

 

 


Kutatók éjszakája

DSCF0481

A 7. évfolyam is csatlakozott a Debreceni Egyetem programkínálatához.

Ide kattintva megtekinthetők a kutatók éjszakáján készült képek.

 

 


 

Nick Vujicic előadása- internetes közvetítés

erk_7b_9

1020 intézménnyel együtt mi is élőben követhettük az előadást!


A Levéltárban

Szept. 21-én Varjai Imre fióklevéltár-vezető által vezetett interaktív foglalkozáson közreműködött az 5. a osztály.

Köszönjük a lehetőséget!

DSCF0262

Ide kattintva megtekinthetők a levéltárban készült képek.


 

Tanévnyitó

evnyito

Iskolánkban 2016. augusztus 30-án ünnepélyes keretek között megnyitottuk a 2016/2017-es tanévet. 

Ide kattintva megtekinthetők az ünnepélyes tanévnyitón készült képek.

 


 

Gólyatábor

gó

Ötödik alkalommal rendeztük meg 2016. augusztus 24-25-én leendő elsőseink számára

a GÓLYATÁBOR-t.

A két délelőtt játékos foglalkozásai közben a gyerekek megismerkedhettek egymással, a tanító nénikkel, az új iskolai környezettel. Volt játék- és daltanulás, mesehallgatás, aszfaltrajz, sportfoglalkozás, kézműves foglalkozás.

Úgy gondoljuk a kötetlen és vidám légkörben történt ismerkedés hozzásegítette a gyerekek, nevelők, szülők közötti harmonikus kapcsolat megalapozását, valamint az óvoda-iskola átmenet megkönnyítését.

Bízunk benne, hogy a GÓLYATÁBOR minden kisgólyánk számára kellemes élményeket nyújtott, és örömmel várják az iskolakezdést.

Elsős tanító nénik

Ide kattintva megtekinthetők a táborban készült képek.